سید محمود میران در خصوص کسب مدال برنز قهرمانی جهان توسط سعید ملایی اظهار داشت: به سعید ملایی، کادر فنی و مسئولان فدراسیون جودو بابت کسب مدال برنز ارزشمند تبریک می‌گویم و امیدوار هستم این مدال شروعی برای روزهای خوب جودو باشد.
وی افزود: پس از بازی‌های المپیک، رقابت‌های قهرمانی جهان سنگین‌ترین میدان برای کسب مدال در جودو است و خوشحالم که نماینده کشورمان طلسم ۱۰ ساله را شکست.
میران با اشاره به اینکه اعزام جودوکاران جوان به این رقابت‌ها تصمیم درستی است، افزود: سعید ملایی پس از اینکه میدان المپیک، بازی های آسیایی، کشورهای اسلامی، قهرمانی آسیا و … را تجربه کرد، در سن ۲۵ سالگی موفق به کسب مدال جهانی شد.اگر ملی پوشان جوانی که به میدان جهانی اعزام شدند خودشان را در فرم ایده آل حفظ کنند و به چند رقابت بین المللی اعزام شوند، می‌توانند در سطح جهان و المپیک به مدال برسند.
پیشکسوت جودو در ادامه به عملکرد رامین صفویه پرداخت و گفت: رامین در سطح نوجوان و جوانان مداهای خیلی خوبی دارد و می‌تواند با کمی تجربه بیشتر در بزرگسالان هم حرف برای گفتن داشته باشد و جای خالی جواد محجوب را پر کند.
قهرمان اسبق سنگین وزن آسیا در پاسخ به این سوال که چرا تیم ایران در سنگین وزن نماینده‌ای در میدان جهانی نداشت، اظهار کرد: قطعا جودوکاری که در سطح جهانی باشد نداشتیم که در این وزن اعزام کنیم. برای حل مشکل این وزن باید چند چهره خوب و مستعد را شناسایی کنیم و با برنامه‌ریزی دقیق خلاء به وجود آمده در به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم را پر کنیم.